Menü

13 Ocak 2016 Çarşamba

İda Bahçe Doğal ve Sağlıklı Yaşam Sohbeti

Herkese merhabalar.

Bugün size yeni tanıştığım bir markadan İda Bahçe'den bahsedeceğim.Geçtiğimiz cumartesi sevgili Anne kaz'ın daveti ile Gülhan hanımın sahibi olduğu  İda Bahçe Doğal&Sağlıklı yaşam sohbetine katıldım.Sohbet benim çok sevdiğim bir mekan olan Çakıl cafe'de idi.Gülhan hanım inanılmaz sıcak sevecen ve üretimin her aşamasında bulunduğu ve katkısı olduğu için ürünler hakkındaki her konuda bize açıklayıcı bilgi veren bir bayandı.Öncelikle İda Bahçe kimdir onu anlatmak istiyorum.İda Bahçe Çanakkale'de bulunan bir çiftlikte sağlıklı ve doğal  organik tarım ile uğraşan bir firma.Günümüzde organik tarım biliyorsunuz çok önemli.Kullandığımız bir çok ürün maalesef endüstriyel ürün bazında üretiliyor ve korkunç derecede zararlı madde içeriyor.

İda Bahçe insan ve doğa dostu üretim anlayışı ile tarım ve hayvancılık uğraşlarında,toprağın suyun bölge kaynaklarının kirletilmeden ve hiç bir katkı maddesi eklentisi olmadan tarım yapmayı benimsemiş bir firma.
Sohbette bize Diyetisyen Didem Güner Hanım'da eşlik etti.İda Bahçe'nin en güzel iki ürünlerinden yani elma ve kiraz sirkesinden ve bunların faydalarından uzun uzun sohbetler ettik.Ben sirkenin ana maddesinin sirke anası olduğunu inanın orada öğrendim.İçerisinde küçük siyah tortular vardı şişenin.Bilmemiş olan sanki dibinde tortu kalıp bozulmuş zannedebilir.Ama gerçek sirke buymuş.En çok iştah kesici özelliği tabi bizim dikkatimız çekti.Hatta günlere davetlere giderken yanımızdaki su şişesine biraz sirke döküp götürmeyi planlıyoruz artık.Böylece onca yiyeceği yedikten  sonra pişmanlıklar içerisine girmemiş oluruz.

Sadece biz büyükler değil çocuklarda rahatlıkla kullanabilir.Benim iki oğlumda da reflü var.Malum sirke de asitli bir madde mide için zararlı diye biliriz.Ama bu sirke öyle değilmiş işte.Didem hanım buna da açıklık getirdi.Piyasadaki endüstriyel olarak üretilen sirkeler evet dokunur ama içerisindeki sirke anası ile üretilen sirkelerin hiçbir zararı yok.Çocuklarınıza da gönül rahatlı ile içirebilirsiniz dedi.

Özellikle kiraz sirkesi dikkatimizi daha çok çekti.Çünkü zayıflama ve detox için inanılmaz etkisi varmış.Sabah akşam bir bardak suya 1 yemek kaşığı kiraz sirkesini karıştırıp içtiğiniz zaman tokluk hissi veriyor aynı zamnda vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlıyormuş.Ben etkinliğin ertesi günü denedim hemen kiraz sirkesini sabah aç karnına ılık suya karıştırıp içtim.Öyle rahatsız edecek bir tadı ve kokusu yok rahatlıkla içilebiliyor.

Sadece bu değil meyve sirkelerinin daha birçok faydası varmış.Sakinleştirici,yorgunluğu giderici(banyo suyuna ekleyerek),varislerin rahatlatılmasında,cilt güzelliği için,gözeneklerin sıkılaştırılmasında,saçtaki kepeğin önüne geçerek saçın parlaklığını kazandırması gibi bir çok faydası varmış.

İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermiyor.Geleneksel yollarla üretiliyor yani hiçbir endüstriyel yola üretilip pastorizasyon işlemine tabi tutulmadan içeriğindeki tüm yararlı maddeler içinde kalıyor.

Sohbette tatmamız için ürettikleri meyve kurularından da getirmişlerdi.Ben elma kurusuna bayıldım.Elmanın  gerçek aroması içinde kalmış adeta ince cips gibiydi.Hatta bence o zararlı cipsler kaldırılıp raflarda meyve kuruları onların yerini kesinlikle almalı diye düşünüyorum.

       

İda Bahçe Kazdağındaki çiftliğiniz sloganı ile yola çıkmış bir firma.Sitesini incelerseniz birbirinden güzel doğal ve organik bir çok ürünü bulabilirsiniz.

Ben şimdi alıç özü almayı düşünüyorum.Benim kalp ritim bozukluğum var ve doğal yollarla tedavi desteğine inanan biriyim.Alıçın kalp ve damar hastalıklarındaki etkisini çok araştırdım ve internette çok az sitede doğal ve organik katkısız alıç özü buldum.Bunlardan birisi de İda Bahçe.İda Bahçe sahibi Gül han hanımdan ürün hakkında bilgi aldım.Sağ olsun bana ürün hakkındaki detaylı bilgiyi de ulaştıracak ve hemen alıp başlayacağım.

Katkısız organik lezzetlere ulaşmak istiyorsanız kesinlikle İda Bahçe sayfasını ziyaret ederek nefis tatları denemelisiniz.Sayfada meyve kurularından.organik meyvelere,lezzetli kahvaltılıklara,sebzelere,kişisel bakım ve temizlik ürünlerine ulaşabilirsiniz.
       

Ev sahipliği ve bilgilendirici sohbet için İda Bahçe'ye, Diyetisyen Didem hanıma ve bizi böyle bilgilendirici bir sohbette buluşturduğu için sevgili Anne Kaz' sonsuz teşekkürler.Mutlu günler......

3 yorum:

 1. Ne kadar güzel bir etkinlik olmuş bu canım kiraz sirkesi ni ve sirke anasını bende şimdi sayende duydum :) ayrıca bence de zararlı cipslerin yerini direk bu meyve kutuları almalı çok güzel görünüyor en kısa zamanda kiraz sirkesini bulup deneyeceğim bende bu kilo verme döneminde :)

  YanıtlaSil
 2. Harika bir buluşmaydı..
  Bu etkinlik ile ilgili benim yazımı da okumak isterseniz :
  http://www.ankaraetkinlik.com/ida-bahce-ile-dogal-saglikli-yasam-sohbetleri/
  Bir başka etkinlikte yeniden görüşebilmek dileği ile sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Betül Teşekkür ederim canım harika olmuş :)

  YanıtlaSil