Menü

22 Ocak 2019 Salı

Sizde Ne Var Ne Yok?

Herkese kocaman merhabalar.Uzun süredir bloga yazı yazamıyorum ve epey özlemişim itiraf edeyim.Ama benim için inanılmaz yoğun bir dönemdi.Hem çocuklar hem kendi derslerim hemde ev epey yordu beni.

Yarıyıl tatili geldi sonunda.Bizde karneler çok şükür iyi durumda.Biri ilk okul diğeri ortaokul iki sınıf arası epey mekik dokudum ben bu sene.Ortaokul epey zor çocuklar için.Özellikle işin içine birde ergenlik zamanları karışınca ortaya karışık bir dönem çıkıyor.Büyük oğlum yavaş yavaş ergen ergen davranmaya başladı.Atarlar giderler,çabuk sinirlenmeler,itirazlar v.s..Lise zamanlarında nasıl başa çıkacağım bilemiyorum.Şimdiden takibatı bırakmamak gerekiyor.Arkadaş ortamı okul çevresi çocuğu her yöne çekebiliyor maalesef.
Ben evde olduğum halde yetişmekte zorlanıyorum.Çalışan annelere Allah kolaylık versin diyorum.

Ha bu arada neyime güvendiysem bir malkoçoğlu edasıyla tekrar okul yıllarıma saldırdım.Şu şekilde anlatayım.15 yıl önce 3. sınıfta yarıda bıraktığım işletme bölümüne aftan yararlanıp tekrar döndüm.Yaparsın sen gazları eşim ve ailem tarafından fazlaca gelmiş olacak ki bu döneme dersim az üstten bile alırım diye 9 ders birden aldım.Tabi 15 yıl önceki Betül'ün öğrenme kabiliyeti ile şimdiki sorumluklarla birlikte  öğrenme kabiliyetim bir olmadığı için bir hayli zorlandım.

Vizelerde döküldüm ama finallerde topladığımı düşünüyorum.Sonuçlar daha açıklanmadı.Giden gider kalan sağlar bizimdir diyerek yola devam edeceğiz yapacak bir şey yok.

Bu okula dönme işim çocuklara ekstra örnek niteliği de taşımadı da değil hani benim açımdan. İlk dersten sıkılma sözlerinde lafım hazır.' Bak ben 15 sene sonra bitirmek için çaba sarf ediyorum ders çalışıyorum.Çok zor oluyor kıyametini bilin okulunuzun'.Sesler kesiliyor sonra :).

Kazasız belasız ilk dönemi öyle böyle bitirdik. İnşallah ikinci dönem ilk dönemden daha iyi geçer.Hem benim hem çocuklar açısından.


Bizde durumlar böle sizde ne var ne yok?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder