Menü

13 Şubat 2019 Çarşamba

PUDRA ALMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Cilde daha mat ve kadifemsi bir görünüm kazandıran pudralar  özellikle makyaj yapmaya yeni başlayanların aklını en çok karıştıran makyaj malzemesi oluyor.  Pudra seçmeden önce dikkat etmeniz gerekenleri sıralayacağız ancak öncesinde pudranın fondöten gibi kapatıcılık özelliğinin olmadığını bilmeniz gerekir. Sadece pudra sürerek cilt tonunuzu eşitleyemez ve cilt kusurlarınızı kapatamazsınız. Pudra sadece cildinizin parlamasını önler ve makyajınızın kalıcılığını arttırır.
Özellikle yağlı bir cilt yapısına sahipseniz ya da bol miktarda fondöten kullanıyorsanız mutlaka pudra da kullanmanız gerekiyor. Aksi halde parlayan ve nahoş bir cilt görünümü sergilemekten kurtulamazsınız. Pudra alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise cilt tipinize uygun olmasıdır. Eğer cilt tipinize göre doğru pudrayı seçmezseniz yüzünüzde adeta bir maske varmış gibi, yapay bir cilt görünümü sergilersiniz.


Pudra Rengi Seçerken Bu Hatayı Yapmayın!

Elbette dikkat etmeniz gerekenler bununla sınırlı değil. Cilt tonunuza uygun bir pudra seçmeniz de büyük önem taşıyor. Cilt renginizin bir ton koyusu ya da açığı yine yapay bir maske görünümü kazanmanıza  sebebiyet verecektir. Çok sayıda kadın renk denemesi yaparken yanılıyor. Genellikle pudra renginin cilt rengine uygun olup olmadığı elin üst tarafına az miktarda sürülerek kontrol ediliyor. Ancak deneme yaparken elinizin üst tarafını değil boynunuzu kullanmalısınız. Pudrayı mutlaka boynunuza sürerek denemelisiniz. Bu sayede cilt renginize en uygun tonu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz markanın renk skalasında cilt  renginize uygun bir ton yoksa transparan pudra almayı tercih edin. Transparan pudralar farklı renklerde cilt tonlarına uyum sağlıyor. Bu makyaj malzemesine göz atarken karşınıza iki farklı kategori çıkacak. Bunlar toz pudra ve kompakt pudradır. Toz pudra cildinize biraz daha aydınlık bir görünüm kazandırır. Kompakt pudranın avantajı ise çok daha kolay bir şekilde kullanıyor olmasıdır. Eğer fondöten kullanmıyorsanız sizlere önerimiz kompakt pudra tercihi yapmanızdır.

Kusursuz Ten Kompakt Pudra

Eğer hem cildinizin kadifemsi bir görünüm kazanmasını istiyor hem de makyajınızın çok daha uzun süre kalıcı olmasını arzuluyorsanız sizler için bir marka önerisinde bulunabiliriz. Tamamen bitkileri kullanarak kozmetik ürünler hazırlayan ve kalitesine dünyanın tüm ülkelerinde kanıtlamış olan Yves Rocher’nin pudra çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü Yves Rocher pudra makyajın kalıcılığını en çok artıran ürün çeşitleri arasında yer alıyor.
Ä°kili Kompakt Pudra - Marakuja
 Her cilt tipine ve her cilt rengine uygun geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor olması da bu markayı benzerlerinden farklı kılıyor. Markanın pudra çeşitlerini internet sitesinde kolaylıkla inceleyebilirsiniz ve sipariş vererek kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder