Menü

28 Ekim 2016 Cuma

Mine Atanman Ekmekleri ile Atatürk'ün Sevdiği Lezzetler Etkinliği


Geçtiğimiz hafta sevgili Çınarağacım Elif'in daveti ile Tunalı'da bulunan Ege Restaurant'ta çok güzel bir tadım etkinliğine katıldım.Etkinliğin  29 Ekim temalı olarak Atatürk'ün sevdiği lezzetleri tatmak amaçlı oluşu tabi ki ayrı bir önem kazandırdı.


Metin Terzi'nin ellerinden nefis mezeler ile Mine Ataman ekmekleri.

Hernekadar çok fazla balık menüsü bana hitap etmese de hepsinin tadına baktım.Bir izmirli olarak en çok börülceli olana bayıldım.Ama genel olarak ben ekmekleri o kadar çok beğendimki karnımı sırf ekmekle doyurabilirdim o gün.Mine hanım bize ekmeğin tarihçesi ve taaa eski uygarlıklarda bile ekşi maya ile nasıl yapıldığını ve 100 den fazla çeşiti olduğunu anlattı.Ayrıca Atatürk'ün sofra kültürünü ve ekmek hakkında daha bir çok konu hakkında çok hoş sohbetler oldu.


Ben özellikle bu incirli cevizli ekmeğe bayıldım.Ekşi maya ve gerçek tam buğday unu ile yapıldığı için hem çok sağlıklı hemde çok leziz.Mine hanım bu kadar lezzetli ekmekler yaparken nasıl bu kadar zayıf kalabiliyor bravo doğrusu.Ekmeklerini direk kendi sitesinde bizlerin hizmetine sunuyor.Birbirinden lezizi bu ekmeklere ulaşmak isterseniz www.mineatamanbread.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Diğer blogger arkadaşlar ile bol muhabbetli çok keyifli bir gün geçirdim. Bu güzel anlamlı günde sosyopix  resimlerimizden oluşan kitap ayracı ve Atatürk resimli magnetler ile bizimleydi.

Ayrıca önceden kullandığım ve çok memnun kaldığım ürün olan Hc Ovex ile Saç Bakım bizi destekleyen diğer bir sponsor firma idi.

Davet için sevgili Elif ve harika sohbet ve leziz ekmekler içinde Mine hanıma tekrar çok teşekkürler.


1 yorum:

  1. Çok güzel bir etkinlikti tekrar birlikte olmak dileğiyle.

    YanıtlaSil